Що таке тестнет

Що таке тестнет (testnet)? Навіщо потрібен тестнет? Які бувають і як відбувається тестування в тестнетах? Скільки можна заробити на тестнетах?

Що таке тестнет (testnet)

Testnet – це чернетка проекту, призначена для аналізу мережі. За допомогою тестової версії проекту розробники перевіряють роботу всіх функцій і, за потреби, коригують та оновлюють їх. У випробуваннях беруть участь лише тестові монети. Крім того, розробники можуть випустити будь-яку кількість цих монет. В результаті це є величезною перевагою, оскільки творці при цьому не несуть фінансових збитків. Тим самим розробники фінансово не обмежені у тестуванні мережі. У тестовій мережі транзакції проходять набагато швидше. У деяких тестових мережах адреси трохи відрізняються від основних мереж. Наприклад, в мережі bitcoin testnet адреси починаються з літер m або n. Такі тестові мережі, як Ethereum і EOS, надають розробникам свої тестові платформи для дослідження нових блокчейнів.

Що таке тестнет

Навіщо потрібен тестнет

Тестова мережа дуже важлива при створенні будь-якої криптовалюти. Це найбільш оптимальний спосіб перевірити працездатність проекту та виявити всі недоліки в коді без фінансових втрат для розробників та споживачів. Особливо затребуване створення альтернативних мереж на платформах, що дозволяють створювати децентралізовані програми самостійно.

Потрібен Тестнет не лише перед запуском нових проектів. Будь-які експерименти, що впроваджуються в існуючі проекти, також можуть проходити попереднє тестування без шкоди для основної мережі. Розробники Zcash, Monero та інших криптовалют, удосконалюючи та впроваджуючи нові принципи у роботу систем, спочатку відстежують їхню функціональність у тестовій мережі.

Які бувають і як відбувається тестування в тестнетах

Загалом існують зовсім різні варіанти і можливості тестнетів. Можливі як дуже прості і банальні тестування готових продуктів, як от наприклад поміняти тестову криптовалюту або додати і забрати її з стейкінгу. Тобто просто перевірка всіх популярних і основних функцій проекту. За такі тестнети часто буває невелика винагорода від проекту у його майбутніх монетах, або іноді і зовсім без фінансової винагороди, але з певною перевагою потім у користуванні ним.

Іншим можливим варіантом є складніші тестнети. До прикладу розгортання ноди(вузла). Нода(вузол) мережі – це простий комп’ютер (або часто сервер), у якому запущена і працює певна програма. Кожна нода пов’язана з іншими нодами (комп’ютерами), що дозволяє дійти консенсусу – спеціального механізму, за допомогою якого здійснюється перевірка інформації про «правильність» проведення транзакцій у мережі. Іншими словами, щоб криптовалюта, задіяна в транзакції, була витрачена лише один раз. Це не такий легкий процес як просто поклікати в інтерфейсі нової програми, проте часто за такі тестенути і винагороди набагато більші.

Скільки можна заробити на тестнетах?

Важко сказати точні цифри, оскільки кожен проект виділяє окрему суму грошей чи то криптомонет на тестування. Проте з досвіду проекти, де потрібно просто перевірити інтерфейс, якщо виплачують то в середньому біля 10-20$(не забуваємо що можна абузити через декілька акканутів). А проекти де потрібно розгорнути ноду, або зробити щось набагато важче можуть платити і сотнями доларів. Наприклад зараз є актуальною розгортання ноди у доволі відомій криптовалюті NEAR. За успішне виконання всіх наявних завдань можна отримати близько 220$ одразу у валюті NEAR на даний момент, та ще до 2000$ розблокується протягом року.

Завдання і винагороди за створення ноди у проекті NEAR

Висновок

У даній статті ви дізнались що таке тестнет, навіщо він потрібен, як відбувається тестування та скільки приблизно на цьому можна заробити. Звісно цей спосіб заробітку не є стабільним, адже не кожного дня виходять нові проекти для тестування, а також не кожен проект зможе гідно винагородити своїх тестувальників. Проте як для різноманітності роботи з різними способами заробітку, а також поглиблення розуміння роботи криптовалюти варіант хороший.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *