Як аналізувати токени в криптовалюті

Як аналізувати токени в криптовалюті. 5 головних аспектів для аналізу будь-якого токену для новачка.

Дуже часто інвестори (або ж хом’ячки) втрачають на крипторинку через поганий аналіз. Люди бояться приймати рішення про купівлю/продаж активів, тому намагаються перекласти відповідальність на певний канал чи інфлюенсера.

У даній статті ви дізнаєтесь ячк аналізувати токени в криптовалюті. А також буде йти мова про базові правила для власного аналізу будь-якого незнайомого токена, який вам радять купити з кожного холодильника

Ситуація:

Ви побачили, що Binance запускає токен SUI на лаунчпаді. Раптом, вам у особисті повідомлення хтось пропонує купити його на PancakeSwap дешевше і до лістингу. Дуже хочеться купити, але як не потрапити на скам?

1. Завжди перевіряємо токен на CoinMarketCap

Насамперед перейдіть на CMC і перевірте цей токен там. Якщо там ще немає торгів і написано ICO, то токен ще ніде не торгується, а вам пропонують СКАМ!

Сторінка проекту на СМС

2. Перевіряємо анонси

На сторінці токена SUI на CMC є розділ із твіттером/дискордом проекту. Переходьте в твіттер і подивіться анонси за останні тиждень-два. Якщо там немає інформації про торгівлю токена на Pancake або інших аірдропах, вам пропонують скам.

Де знайти посилання на соціальні мережі проекту в СМС

Також можете перейти на сайт (також є на CMC) і почитати, що взагалі за проект, яку проблему він вирішує, яка команда, інвестори. Дуже важливо також дізнаватись про бекграунд розробників/інвесторів. Часто успішні розробники чи інвестори можуть і в подальшому випускати цікаві проекти, за якими варто придивитись. Або ж навпаки, може бути якась недосвідчена команда, а то і взагалі 1 розробник, який ледве справляється з роботою і можливо варто пропустити такий проект.

3. Перевіряємо контракт

Допустимо, канал пропонує купити токен SUI до лістингу на різних біржах. Щоб ви купили токен, скамер опублікує контракт скам-токена під виглядом справжнього та розпише інструкцію як його купити на Pancake чи іншій децентралізованій свапалці.

НІКОЛИ НЕ КОПІЮЙТЕ КОНТРАКТИ ТОКЕНІВ З ТГ КАНАЛІВ. Особливо підозрілих.

Всі офіційні контракти знаходяться на CMC, Coingecko, DropsTab, Cryptorank + у вайтпері кожного проекту.

4. Базово читаємо whitepaper

Не такий страшний whitepaper, як його малюють. Там багато всього цікавого. На CMC є посилання на whitepaper кожного проекту. Бажано, базово перегорнути документи, як мінімум подивитися токеноміку проекту (навіщо токен, його функції) та чим проект займається.

Приклад документації проекту

5. Дивимося, де торгується токен

Найчастіше питання у чаті: “де купити токен X?”. Щоб відповісти на це питання достатньо перейти на CMC – вписати токен, що вас цікавить, – перейти в розділ “Markets”. Там буде список всіх бірж (CEX і DEX), де торгується даний токен.

На останок:

Ми часто робимо помилку, коли діємо дуже швидко, якщо йдеться про заробіток і надто повільно, якщо йдеться про збереження активів.

Завжди запитуйте себе: я зараз хочу заробити чи не втратити? Якщо заробити – дійте поступово і не залітайте з двох ніг у щиткоїни, а якщо залітаєте то на суму, яку готові безболісно втратити.

Більше навчальних матеріалів – за посиланням.

Більше корисної інформації –  за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *