Які бувають криптовалюти

Різних видів криптовалюти на даний момент є дуже багато. Всі вони мають в собі різні відмінності і функціонал. Багато з них працюють на своєму блокчейні, тобто, по суті мають свою “базу даних”, відокремлену від інших. Тому якщо якусь певну криптовалюту з одного блокчейну кинути прямо на інший, наприклад з “BNB” на “Ethereum” то ці монети просто пропадуть, оскільки в них зовсім інший формат блокчейну. Тому для цього існують “мости”, що дозволяють обмінювати криптовалюти з різних блокчейнів. Основними і найбільш популярними криптовалютами на даний момент є:

 1. Bitcoin (BTC) – “цифрове золото”, основна і найнадійніша криптовалюта, яка зазвичай займає близько 40-50% всіх грошей в криптовалюті, саме тому часто при падінні чи рості весь ринок реагує за ним.
 2. Ethereum (ETH) – “цифрове срібло”, розроблена вже на блокчейн 2.0, тому має більший функціонал, багато сервісів, ігор і різних проектів створено саме на цьому блокчейні, до недоліків можна віднести велику комісію, яка в середньому досягає 20+ доларів за транзакцію.
 3. Tether (USDT) – загалом це просто цифровий долар, емісія якого забезпечується доларами США, які збережені на банківських рахунках.
 4. USD Coin (USDC) – аналогічно і з USDT, цифровий долар, тільки контролюється іншою компанією.
 5. BNB (BNB) – криптовалюта від найпопулярнішої криптобіржі binance, спочатку розроблялась для оплати комісії на біржі, але зараз існує повноцінний блокчейн, який конкурує з Ethereum, оскільки є багато переваг перед ним, як от значно дешевше комісія при транзакції.
 6. XRP (XRP) – криптовалюта, розроблена для обміну валют та міжнародних платежів, адже комісія між платежами в ній займає всього 0.1 монети, тобто на даний момент 4 центи.
 7. Binance USD (BUSD) – цифровий долар у структурі біржі Binance.
 8. Cardano (ADA) – блокчейн платформа, що орієнтується на запуск смарт-контрактів, децентралізованих додатків і т. д.
 9. Solana (SOL) – децентралізована блокчейн система, що в 2017 році створив саме Українець, орієнтована на дуже швидкі та дешеві транзакції, на ній також існує багато додатків, проектів та ігор.
 10. Dogecoin (DOGE) – монета мем, розкручена в більшості завдяки Ілону маску, загалом унікальних цінностей поки що не несе.
 11. Polkadot (DOT) – валюта, що створена для безперебійного зв’язку між різними блокчейнами, приклад “моста”.
Топ 11 криптовалют на сайті CoinMarketCap

Як вибрати криптовалюту для купівлі

Існує багато факторів для вибору криптовалюти для купівлі. Найкращим способом для загального огляду і розуміння що це за криптовалюта необхідно її проаналізувати на сайтах CoinMarketCap або CoinGecko. Розглянемо приклад поверхневого аналізу криптовалюти Bitcoin най сайті CoinMarketCap.

 1. Ціна – ціна на даний момент. Запам’ятайте, що не обов’язково купляти цілу одиниці біткоїну, можна купити навіть 0.0005 за 14.5 доларів по даному курсі.
 2. Ринкова капіталізація – в скільки загально оцінюється на даний момент всі монети даної криптовалюти. Вираховується шляхом множення ціни на циркуляційний запас.
 3. Повністю ринкова капіталізація – вираховується в результаті множення ціни на загальну кількість можливих монет.
 4. Обсяг торгів – обсяг торгів даної монети на різних біржах за 24 години.
 5. Циркуляційний запас – кількість випущених або замайнених або існуючих монет, в залежності від блокчейну і способу їх створення. Тобто загально в світі існує на даний момент трохи більше 19 мільйонів біткоїнів. Один з найважливіших показників, оскільки майже всі монети вже випущені, то рівень інфляції буде майже 0, а коли випустяться всі монети то і взагалі 0. Це означає, що монет більше не ставатиме і ціну регулюватиме тільки попит, чим більше людей захочуть купити певну криптовалюту тим більшою ціна ставатиме (відповідно і навпаки при зменшені попиту спадатиме).
 6. Максимальна пропозиція – максимально можлива кількість монет в даній криптовалюті.
 7. Загальна пропозиція – загальна кількість випущених монети мінус вже палені монети.
Аналіз Bitcoin на CoinMarketCap

Окрім цих даних, завжди варто також враховувати

 • яке ком’юніті є в тої чи іншої криптовалюти;
 • наскільки воно активне в соціальних мережах;
 • наскільки багато якісних проектів є, або планується;
 • репутацію розробників;
 • з якими темпами розвивається блокчейн, або система.

І навіть проаналізувавши всі ці речі треба розуміти, що ніхто не дасть гарантію 100%, що проект стане успішним в довготривалій перспективі, тому в будь-якому випадку, не можна вкладати гроші, які страшно втратити.

Висновок

Зараз існує дуже багато криптовалют, для того щоб інвестувати в будь-яку з них, спочатку необхідно дуже добре проаналізувати її. Зробити висновок на основі технічної інформації та багатьох різних експертів у цій галузі і тільки потім купувати її на суму, яку не шкода втратити.

Інші Навчальні матеріали – How to earn

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *